Ana Sayfa Ayçiçeği Konya Şeker Ayçiçek Taban Fiyatı Açıklandı

Konya Şeker Ayçiçek Taban Fiyatı Açıklandı

71
0

Konya Şeker ayçiçeği avans fiyatlarını açıklayarak Ayçiçeği alımına başladı.

Ayçiçeğinde günlük avans fiyat uygulanacağını açıklayan Konya Şeker, buna göre;

  • 44 yağ ve 8 nem oranındaki ayçiçeği için 5.368 TL/ton,
  • 45 yağ ve 8 nem ayçiçeği için 5.450 TL/ton,
  • 50 yağ ayçiçeği için 5.859 TL/ton olarak belirlendi.

Ayçiçeği hasadının başlamasına rağmen henüz ülke genelinde özellikle ithal ürün fiyatlarındaki belirsizlik nedeniyle piyasanın oluşmaması ve ürün alım satımının sınırlı miktarda kalması üzerine harekete geçen Konya Şeker ayçiçeği avans fiyatlarını açıklayarak ayçiçeği alımına başladı. Konya Şeker yetkilileri bu sene ayçiçeği alımlarında avans fiyat uygulanacağını ve avans fiyatın da piyasadaki gelişmelere göre günlük olarak belirleneceğini duyurdular.

GÜNLÜK AVANS FİYAT BELİRLENECEK

Konya Şeker’den yapılan açıklamaya göre Taşpınar, Oğuzeli, Yarma, Hotamış, Kolukısa, İsmil ve Çumra olmak üzere 8 kantar ile Altınekin Hamyağ Fabrikasında ve Evlik Lisanslı Depoların Çumra, İsmil, Karapınar şubelerinde bugün (pazartesi) başlayan ayçiçeği alımlarında 30.08.2021 tarihinde uygulanacak günlük avans fiyatlar 44 yağ ve 8 nem oranındaki ayçiçeği için 5.368 TL/ton, 45 yağ ve 8 nem ayçiçeği için 5.450 TL/ton, 50 yağ ayçiçeği için 5.859 TL/ton olarak belirlendi.

ÜRÜN BEDELİNİN YÜZDE 30’U PEŞİN ÖDENECEK

Üreticisine peşin ve vadeli ödeme seçenekleri de sunan Konya Şeker, peşin ödeme seçeneğinde ürün bedelinin %30’unu teslimde öderken, bakiyesini 45 gün içinde üreticinin hesabına yatıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz